Dodatki i znakowanie

Wszystkie produkty, które objęte są nasza ofertą podlegają znakowaniu i indywidualizacji, a opcjonalnie, w wielu przypadkach możliwe jest zastosowanie przeróżnych praktycznych dodatków. Dzięki wykonywanym przez nas usługom znakowania oraz możliwości wzbogacania produktów interesującymi dodatkami, każdy notes, bloczek, jak i zestaw prezentowy mogą stać się eleganckim, całkowicie zindywidualizowanym, gadżetem reklamowym.

Tłoczenie na gorąco

Tłoczenie jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod znakowania okładek notesów i notatników. Do wykonania tłoczenia niezbędna jest specjalna matryca do tłoczeń, która wykonywana jest na zamówienie. Metody tłoczenia dzielą się na dwa typy: tłoczenie suche i tłoczenie z folią. Tłoczenie suche pozostawia odcisk matrycy, który w elegancki sposób komponuje się z materiałem, z którego wykonana jest oprawa notesu. W przypadku większości oklein (okleiny termoprzebarwialne) odcisk, poza efektem wklęsłości, uwydatniony jest ciemniejszą barwą. Tłoczenie z folią pozostawia w miejscu odcisku wzór wypełniony kolorem, który określony jest przez zastosowaną w tłoczeniu folię. Najczęściej stosuje się folie metaliczne (głównie srebrna i złota), bardzo dobrze współgrające z większością stosowanych w produkcji notesów okleinami.

Tłoczenie, jako metodę znakowania okładek, szczególnie polecamy do następujących grup produktów:
notesy książkowe notesy spiralowane zestawy upominkowe clipboardy

Grawer laserowy

Grawerowanie laserowe jest alternatywna do tłoczenia formą znakowania okładek notesów. Wygrawerowany motyw graficzny na okładce notesów ma ciemniejszą barwę od okleiny użytej do produkcji okładki. Grawerowanie laserowe nie wymaga przygotowania matrycy, jak ma to miejsce w przypadku tłoczenia, przez co jest to metoda często wybierana w przypadku zamówień mniejszych nakładów notesów. Ta metoda znakowania często jest wykorzystywana również w personalizacji notesów.

Grawer laserowy polecamy do takich grup produktów jak:
notesy książkowe notesy spiralowane zestawy prezentowe

Nadruk UV

Nadruk UV jest metodą znakowania okładek notesów, która wybierana jest przez Klientów, którym zależy na umieszczeniu pełnokolorowego logo na okładce notesów firmowych. Nadruk wykonany w tej technice jest trwały i oferuje bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Nadruk polecamy głównie do notesów z okładką wykonaną z białej, gładkiej okleiny skóropodobnej. W przypadku notesów w okładkach kolorowych konieczne jest zastosowanie białego podkładu pod nadruk właściwy.

Nadruk UV wykonujemy na produktach:
notesy książkowe notesy spiralowane

Wklejki reklamowo-informacyjne

Wklejki są jednym z najprostszych sposobów na zamieszczenie dodatkowych informacji reklamowych lub informacyjnych we wnętrzu notatnika. Wklejka jest pojedynczą kartką wklejana w dowolnym miejscu bloku notesów książkowych (z blokiem szyto-klejonym), która może być dowolnie zadrukowana jedno lub dwustronnie. Wklejki, w zależności od nakładu, drukowane są offsetowo lub cyfrowo, lecz zawsze w wysokiej jakości z bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów. Wklejka może być wydrukowana na papierze offsetowym lub kredowym.

Wklejki stosuje się w notesach reklamowych z grupy
notesy książkowe

Wyklejki

Indywidualne wyklejki (często mylone z wklejkami) są dowolnie zadrukowanymi arkuszami papieru, które służą jako element łączący wewnętrzną część okładki z blokiem notesu, a w przypadku notesów spiralowanych, wewnętrzną stroną okładki. Wyklejka znajduje się zarówno przed pierwszą, jak i po ostatniej stronie bloku notesu książkowego. Wyklejki często zadrukowywane są powtarzalnymi motywami graficznymi, które zwykle powstają z wykorzystaniem loga lub jego elementów. Innym częstym zadrukiem wyklejek jest pełny, jednolity kolor kontrastujący z kolorem okładki od strony zewnętrznej.

Indywidualne wyklejki, w odpowiednich wariantach, stosowane są w produktach:
notesy książkowe notesy spiralowane