Notesy reklamowe ze spiralą

Notesy występują w bardzo wielu odmianach, wśród których bardzo rozpowszechnione są notesy spiralowane. Ten typ notatników bardzo chętnie stosowany jest w reklamie, co uzasadnia ich funkcjonalność, cena oraz nieskomplikowana indywidualizacja. Notesy spiralowane występują jako eleganckie notatniki wykonane z najlepszych materiałów, ale również dostępne są w formie prostych bloczków reklamowych.

Notesy spiralowane różnią się od innych typów notesów sposobem wykończenia, który polega na zastosowaniu specjalnej spirali, trzymającej blok i okładki w całości. Spirala wykonana jest z metalu i zakładana jest na notes po uprzednim przedziurkowaniu okładek i stron bloku. Spirala najczęściej występuje w kolorze złotym lub srebrnym, ale czasami stosowane są też kolorowe.

Co wyróżnia notesy spiralowane?

Notes wykończony spiralą ma bardzo wiele zalet, które związane są zarówno z funkcjonalnością, jak i kosztami wyprodukowania ich w opcji indywidualnej. Dodatkowo, przy odpowiednim dobraniu materiałów i efektownym projekcie nadruków, notesy spiralowane mogą być bardzo eleganckimi notatnikami firmowymi.

Wybór notesów spiralowanych pociąga za sobą łatwość ich użytkowania oraz wiele funkcjonalnych aspetktów, o których niektórzy zapominaj, a inni nie wiedzą. Jedną z zalet przemawiających za notesami tego typu jest fakt, że po otwarciu ich na dowolnej stronie, nie ma ryzyka ich samoczynnego zamknięcia, jak czasami zdarza się to w notesach książkowych lub klejonych. Spirala umożliwia również „wywinięcie” notesu w taki sposób, że część kartek znajduje się z tyłu notatnika, co ułatwia używanie ich w mniej standardowych pozycjach na pisanie.

Innym, dość ciekawym atutem takich notesów jest możliwość przechowywania długopisów bez specjalnych szlufek… W przypadku notesów z wystarczająco dużą spiralą, czyli takich, których ilość kart nie jest nie jest mniejsza niż 50, umożliwi włożenie większości modeli długopisów do spirali. Zaczepienie długopisu specjalną zawieszką, która towarzyszy większości długopisów, o spiralę zapobiegnie wysunięciu się go.

Typy notesów na spirali

Notesy spiralowane, jak było to wspominane na wstępie artykułu, dzielą się na ekonomiczne i eleganckie, a każde z nich są w równym stopniu funkcjonalne i użyteczne.

Ekonomiczne notesy na spirali, to spiralowane bloczki reklamowe. Produkty te mają kilka istotnych zalet, które są bardzo cenione prze firmy poszukujące efektownych gadżetów reklamowych w przystępnej cenie. Bloczki ze spiralą umożliwiają zagospodarowanie treściami reklamowymi całość okładki przedniej i tylnej oraz wnętrza, czyli bloku notesu. Dzięki zastosowaniu okładki, która powstaje ze sztywnego kartonu, zyskuje się duże oszczędności, a wygląd notesu nie cierpi na takim rozwiązaniu niemal wcale.

Notesy eleganckie, to takie, które powstają w sposób podobny do notesów książkowych. Ich okładki wykonywane są z użyciem twardej, grubej tektury, która wykańczana jest elegancką okleiną skóropodobną, materiałową lub drukowaną. Wnętrze notesów jest bardzo zbliżone do tych, które posiadają bloczki siralowane i ich produkcja również nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Dzięki temu, że okładki wykonywane są w sposób zbliżony do tych z notesów książkowych, możliwe jest również tłoczenie na nich logo, co dodaje im elegancki i szyku. Notesy spiralowene w eleganckiej odsłonie, to bardzo efektowny i praktyczny gadżet.