Clipboardy reklamowe i ich zastosowanie

Clipboardy to usztywnione podkładki z nadrukowaną reklamą, do której przytwierdzona jest metalowa klamra umożliwiająca przytrzymanie na podkładce kartek lub całego bloczka notesowego. Podkładki takie są bardzo praktycznym gadżetem, które doceni każdy, kto kiedykolwiek był zmuszony do sporządzania notatek „w powietrzu” lub po prostu w jakiejś nietypowej i niewygodnej pozycji.

Podkładki z klamrą bardzo dobrze sprawdzają się w czasie szkoleń, wykładów, czy też w takich sytuacjach, w których konieczne jest notowanie w trakcie zwiedzania, obchodu, czy każdej innej sytuacji kiedy trzeba zanotować coś na stojąco, bez możliwości oparcia notatnika o blat. Jeżeli w produkcji clipboardu użyta została wystarczająco sztywna tektura, to to w większości sytuacji będzie on wystarczającą alternatywą do takich powierzchni, o które przywykliśmy opierać notesy w trakcie pisania.

Użyteczność clipboardów stwarza okazję do wykorzystania ich jako firmowego gadżetu, który będzie nie tylko bardzo dobrym nośnikiem reklamy, ale również okaże się bardzo atrakcyjny pod względem ceny. Podobnie jak w przypadku innych gadżetów, również i skuteczność podkładek jako reklamy, w dużej mierze zależy od tego w jaki sposób zostanie wykonana reklama, która będzie się na nich znajdowała.

Podkładki dostępne są głównie w opcji oklejanej dowolnie zadrukowanym papierem, który to jest bezpośrednim nośnikiem treści reklamowych, jakie zamawiająca je firma chce eksponować. Pełnokolorowy, dowolny zadruk obydwu stron podkładki, to szansa na stworzenie czegoś bardzo efektownego i miłego dla oka. Jednocześnie, przy odrobinie wprawy w projektowaniu graficznym, podkładki z klamrą mogą pełnić 2 funkcję jednocześnie: reklamową i informacyjną. Przykładowo, zamawiając podkładki na konferencję lub szkolenie, można wykorzystać ich powierzchnię jako nośnik reklamy z wyeksponowanymi logotypami oraz efektownie wkomponować w projekt program całego wydarzenia, mapkę obiektu itd.

Clipboardy mogą również zostać wykonane z użyciem okleiny zupełnie odmiennej od zadrukowanego papieru. Alternatywnym materiałem służącym do produkcji efektownych podkładek z klamrą jest ekoskóra lub innego rodzaju efektowna okleina. Podkładki, w których użyto elegancką okleinę, całkowicie zmieniają wydźwięk tego gadżetu i czynią go eleganckim, niemal prestiżowym. W przypadku użycia powyższych oklein traci się jednak możliwość drukowania pełnokolorowych, cało powierzchniowych reklam. Takie podkładki podlegają podobnym technikom znakowania jak notesy książkowe, w przypadku których najlepiej sprawdza się tłoczenie suche lub z folią.

Wartym rozważenia uzupełnieniem zamówienia na podkładki są bloczki reklamowe, które wraz z podkładkami stanowią spójną, efektowną całość. Bloczki mogą zostać zadrukowane w taki sposób, który będzie współgrał z projektem zastosowanym na podkładkach. Polecamy zapoznanie się z naszą ofertą na clipboardy reklamowe.